Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/birjandng/domains/birjand-ngo.ir/public_html/views/postView.php on line 29
وب سایت انجمن بیرجندی های مقیم تهران

وب سایت انجمن بیرجندی های مقیم تهران

استاندار خراسان جنوبی: حذف تبعیض در تخصیص بودجه دستگاه‌ها/مسئولان مطالبه گری کنند

استاندار خراسان جنوبی: حذف تبعیض در تخصیص بودجه دستگاه‌ها/مسئولان مطالبه گری کنند

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی گفت: مسئولان استانی برای جذب اعتبار و حل مشکلات استان از مقامات کشوری مطالبه گری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر پرویزی شامگاه شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، اظهار کرد: پایه خراسان جنوبی ضعیف بوده و این مانعی برای پیشرفت آن شده است.

وی خواستار همکاری نمایندگان شد و افزود: تلاش ما بر این بوده که مشکلات در دولت و استان حل شود اما نمایندگان نیز برای حل برخی از این موانع باید همکاری کنند.

پرویزی با اشاره به تخصیص اعتبار و بودجه به دستگاه‌ها، اظهار کرد: در گذشته روند تخصیص بودجه با شرایط کنونی متفاوت بوده است.

وی بابیان اینکه خراسان جنوبی در حداقل هزینه‌ها نیز مانده است، ادامه داد: از این رو صرفه جویی اعتبار در این استان منتفی می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: امید است با الحاق قانون دو، تا پایان سال جاری کسری اعتبارات استان‌ها حل شود.

وی با اشاره به بند پنج قانون توزیع اعتبارات، بیان کرد: این قانون در خراسان جنوبی به طور قطعی در بودجه‌ها لحاظ شود.

پرویزی با بیان اینکه باید در تخصیص اعتبارات تبعیض‌ها برداشته شود، افزود: کمیته ای در استان تشکیل خواهد شد تا تفاوت فاحش برخی بودجه‌ها را بررسی کند.

وی با بیان اینکه نیروی کارگری و قرارداری در استان زیاد است، ادامه داد: باید در راستای حل مشکلات حقوقی و بودجه ای تلاش شود.

پرویزی خواستار مطالبه گری دستگاه‌ها از مسئولان کشوری شد و اظهار کرد: همه دستگاه‌ها همکاری کنند تا طرح های پیشنهادی ما در دولت به زمین نخورد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به شاخص های استان و شهرستان‌ها در توزیع اعتبار، بیان کرد: این شاخص‌ها را وزارت خانه بر اساس ارائه آمار از سوی دستگاه‌ها تعیین کرده است.

وی ادامه داد: اعتبارات مشخص شده برای شهرستان‌ها به هیچ عنوان حذف نشده و ممکن است تنها در نوع تخصیص آن نیز جابجایی صورت گیرد.

ورود پروژه جدید به استان امکان پذیر نیست

پرویزی با اشاره به پروژه های نیمه تمام استانی، اظهار کرد: اعتبارات سال جاری در راستای تکمیل پروژه هایی که پیشرفت بالای ۸۰ یا ۹۰ درصدی دارند، هزینه شود.

وی با بیان اینکه امکان ورود پروژه جدید به استان وجود ندارد، افزود: باید تکمیل آن دسته از طرح هایی که برای عموم مردم منفعت دارد، در اولویت قرار گیرند.

استاندار خراسان جنوبی خواستار تهیه وتدوین لیستی از پروژه های استان به ترتیب اولویت شد و افزود: باید در راستای تکمیل پروژه های نیمه تمام تلاش کنیم.

وی با اشاره به برگزاری همایش های استانی، اظهار کرد: در سال جاری دولت برگزاری همایش‌ها را محدود کرده و منوط به اجازه و دستور تهران گذاشته است.

پرویزی اظهار کرد: همچنین صدور مجوز برای انجام برنامه های مختلف استانی قبل از بررسی در کارگروه‌ها، در شورای توسعه و برنامه ریزی تصویب نمی‌شود.

آدرس صفحه :