بیرجند

استاندار خراسان جنوبی: انتصابات در راستای اجرای بخشنامه وزارت کشور بود

استاندار خراسان جنوبی: انتصابات در راستای اجرای بخشنامه وزارت کشور بود

بیرجند- استاندارخراسان جنوبی به انتصابات اخیر در سطح فرمانداران و بخشداران اشاره کرد گفت: این تغییرات مربوط به اجرای بخشنامه ای بود که در سال ۹۲ از سوی وزارت کشور ابلاغ شده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید علی اکبر پرویزی در نشست صمیمی جمعی از نمایندگان احزاب و فعالان سیاسی استان با بیان اینکه فرصتی که برای ارائه خدمت به مردم در اختیار مسئولین در بخش های مختلف قرار دارد موهبتی الهی است، گفت: باید از حواشی و مباحث بیهوده ای که جز عقب ماندگی و به حاشیه بردن استان و عقب ماندن از قطار توسعه حاصل دیگری ندارد به جد پرهیز کنیم.

وی به برگزاری منظم و دوره ای نشست های صمیمی و هم اندیشی با احزاب و نمایندگان گروه های سیاسی در استان تاکید کرد و ادامه داد:تمامی سلایق و تفکرات سیاسی در استان از هر نوع تفکر و اندیشه ای که باشند می بایست در راستای نیل به هدف مقدس همه ایرانیان که اعتلای روزافزون ایران اسلامی و رسیدن به قله توسعه و پیشرفت است از همه توان و ظرفیت خود استفاده کنیم و در این مسیر ضمن کمک به یکدیگر در راستای تقویت گروه های سیاسی همسو و حتی مخالف خود نیز تلاش کنید.

استاندار خراسان جنوبی، تغییرات را لازمه حرکت استان به سمت توسعه دانست و افزود: برای رسیدن به توسعه و اهداف از قبل پیش بینی شده نیز به تیم کاری همفکر ، همسو و فعال به معنی واقعی کلمه نیاز داریم از اینرو برخی از این تغییرات در این راستا خواهد بود.

انتصابات سریع در استان در راستای اجرای بخشنامه وزارت کشور بود

وی به انتصابات اخیر در سطح فرمانداران و بخشداران اشاره کرد و ادامه داد: این تغییرات نیز مربوط به بخشنامه ای بود که در سال ۹۲ از سوی وزارت کشور ابلاغ شده بود و در راستای استقرار فرمانداران ،معاونین آنان و نیز بخشداران در حوزه خدمتی خود بود که قطعاً این امر می تواند ضمن تسریع روند خدمت رسانی به تسهیل امور در زمان بحران و یا حوادث احتمالی بسیار کمک کننده و راهگشا باشد.

وی مشارکت مردم در تمامی عرصه ها را رمز موفقیت دانست و تصریح کرد: آنچه که تا به امروز در عرصه های مختلف از جمله انقلاب شکوهمند اسلامی ،جنگ تحمیلی و... موجب موفقیت ما شده است مشارکت مردم و حضور آنان در عرصه بوده است و امروزه این مشارکت بدون بروز رفتار صادقانه با مردم حاصل نخواهد شد.

وی بی اعتمادی را از بین برنده پایه های نظام دانست و تصریح کرد: همه باید در راستای حفظ و تقویت اعتماد عمومی مردم به نظام و انقلاب تلاش کنیم چرا که مردم هر نوع خدمتی از هر یک از دستگاه های در قوای سه گانه ارائه شود را پای نظام نوشته و یا هرگونه ظلمی که به طرق مختلف به آنها روا شود را از ناحیه کل نظام خواهند دانست.

 وی عنوان کرد: رفتار و گفتار ما مسئولین در رده های مختلف می تواند در این اعتمادسازی و یا بی اعتماد کردن مردم بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.

استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه امروز به برکت خون شهدای عزیز و مقاومت و ایستادگی جانبازان و خانواده های آنان نظام جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار در دنیا قرار دارد افزود: ریشه های نظام مقدس اسلامی با اعتقادات دینی مردم شکل گرفته، با خون شهدای عزیز آبیاری شده و با استقامت خانواده های شهداء و ایثارگران عزیز استوار مانده است که از این امر به عنوان یک توفیق بزرگ الهی باید حراست و پاسداری کرد.

وی فعال سازی نظام اداری استان را مورد تاکید قرار داد و افزود:پیشبرد اهداف توسعه ای استان در قالب فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست های کاری دولت تدبیر و امید از دیگر اولویت های کاری است که باید از سوی مدیران در استان دنبال و اجرایی شود.

وی اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی استان را از اولویت های کاری در استان دانست و تصریح کرد: در مدت باقی مانده از عمر خدمتی دولت در استان، هیچ پروژه جدیدی شروع نخواهد شد مگر اینکه منابع اعتباری آن قطعی و مسلم پیش بینی شده باشد.

رفع معضلات و مشکلات راه های اولویت کاری استان

وی رفع مشکلات مربوط به حوزه راه ها و محورهای مواصلاتی استان را مورد تاکید جدی قرار داد و افزود: با توجه به اینکه استان پتانسیل بسیار خوبی در حوزه معادن و تجارت خصوصاً تجارت خارجی دارد موضوع راه ها و رفع معضلات و مشکلات موجود در این زمینه در اولویت کاری قرار دارد چرا که با توجه به خشکسالی های چند ساله اخیر در استان کشاورزی نمی تواند به عنوان محور توسعه مورد توجه قرار گیرد.

استاندارخراسان جنوبی ادامه داد: محور سربیشه – درح – میل ۷۸ با وجود پایانه مرزی ماهیرود یکی از مهمترین معابر رسمی شرق کشور به کشور افغانستان می باشد و از اهمیت ویژه ای در توسعه منطقه و کشور برخوردار است.

پرویزی، ادامه داد: با توجه به نقش حیاتی این محور در توسعه صادرات که بی شک یکی از ارکان مهم در بحث اقتصاد مقاومتی است در روزهای اخیر پیگیری کردیم تا وزارت راه و شهرسازی نسبت به تامین منابع مالی لازم و تخصیص صددرصدی اعتبارات جهت تکمیل محور و روکش آسفالت آن از هر محل ممکن اقدام لازم را صورت دهد.

درخواست برگزاری مناقصه یک قطعه از راه آهن استان

وی به صدور مجوز برگزاری مناقصه یک قطعه از راه آهن استان به عنوان یکی دیگر از درخواست های استان از وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و ادامه داد: گسترش حمل و نقل ریلی و افزایش سهم آن در جابجایی کالا و مسافر یکی از مهمترین مصادیق اقتصاد مقاومتی و از جمله مهمترین اولویت های کاری دولت تدبیر و امید است.

وی ادامه داد: اتصال استان به خط ریلی راه آهن سراسری نه تنها می تواند یکی از ارکان اساسی در رشد و شکوفایی و رفع محرومیت منطقه باشد بلکه به لحاظ ملی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این مهم نگاه ویژه مسئولین و دولتمردان را می طلبد.

وی با بیان اینکه مسئولین باید با بدنه جامعه ارتباط مستقیم داشته باشند ، گفت: قطعاً ارتباط مستقیم و بی واسطه مسئولین با مردم موجب می شود مشکلات را از نزدیک لمس کرده و مردم نیز با ارتباط بی واسطه با مسئولین بهتر می توانند مشکلات خود را بازگو و مطرح کنند.

استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث و مشکلات فرهنگی موجود در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: امروزه جامعه ما با مشکلات فرهنگی از جمله اعتیاد، طلاق، بی حجابی و... مواجه است که رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه ها نیازمند آگاه سازی ، اطلاع رسانی و آموزش عمومی و همگانی است که رسانه ها در این زمینه نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.

پرویزی ، به موضوع مبارزه با فساد اداری اشاره کرد و افزود: مبارزه با فساد اداری، ازبین بردن عوام فریبی ، نداشتن فعالیت اقتصادی، پاک دستی ،همراه بودن با سیاست های دولت ، برخورد با رانت خواری و باندبازی اداری جزو خطوط قرمز کاری در استان است از اینرو تلاش خواهیم کرد با این رویکرد نسبت به توسعه و تکمیل تیم کاری دولت در بخش های مختلف ساماندهی لازم را صورت دهیم.
تعداد بازدید : 366
زمان انتشار : 1397/02/27Power by : RAAKCMS